TECHNIKI NADRUKU

​Sitodruk


 

Technika druku polegająca na ręcznym lub mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą rakla przez formę drukarską sporządzoną na specjalnym sicie. Sito pokryte jest emulsją, na której odwzorowany jest drukowany obraz.Przeciskana farba przechodzi przez te obszary sita, które nie są pokryte emulsją.

Metodą sitodruku można zadrukować prawie każdą powierzchnię (papier, folie, tworzywa, tkaniny, drewno).

Tampondruk


 

Technologią sprawdzającą się dla praktycznie wszystkich powierzchni i kształtów. Nadruk jest nanoszony na płytkę metalową, przy pomocy naświetlania. Następnie przenoszony jest na przedmiot przy użyciu „stempla” (guma silikonowa). Dzięki różnym kształtom stempli, można drukować różne powierzchnie. Na większości przedmiotów, można drukować więcej niż jeden kolor. Maksymalne pole nadruku to : 7 x 7 cm.

Sublimacja (Termosublimacja)


 

Polega na pierwotnym nadrukowaniu dowolnego wzoru specjalnymi farbami sublimacyjnymi na specjalnym nośniku: papierze lub foli jedną ze znanych metod (sitodruk płaski lub rotacyjny, offset, flexo, plotter piezoelektryczny). Następnie otrzymany wydruk za pomocą termoprasy przenosimy na białe tkaniny i dzianiny poliestrowe lub inne podłoża (drewno, płyty laminatowe, blachy, kubki FOTO itp.) pokryte białym lub bezbarwnym poliestrem. Druk sublimacyjny wykorzystuje fakt, że pewne pigmenty podczas podgrzewania przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w stan gazowy a ich pary są absorbowane i blokowane przez molekuły poliestrowe.

Transfer (termotransfer)


 

Podobnie jak sublimacja jest odmianą druku wykorzystująca specjalną folię transferową. Zalecany do nadruku na specyficzne powierzchnie np. nylon, poly, polistyren, polipropylen, drewno, metal. W tej technologi mamy do czynienia z typowym klejeniem się farby do znakowanego przedmiotu. Podobnie jak w sublimacji, wymaga odpowiedniego docisku w określonej temperaturze. Zastosowanie: zdobienie przedmiotów o nietypowych kształtach, kolorach i formatach. Pozwala stosunkowo niskim kosztem znakować pojedyńcze przedmioty.

Grawerowanie laserowe


 

Metoda stosowana do bardzo trwałego znakowania na materiałach takich jak: drewno, szkło, akryl, pleksi, skóra, metal anodowany, stal nierdzewna i kwasoodporna, korek, papier, karton, kamień (marmur), guma, silikon, porcelana i inne. W branży reklamowej wykorzystuje sie dwa rodzaje lasera: Tzw. "Mięki - CO2" oraz "Twardy- YAG". Każdy z nich służy do znakowania określonych materiałów. Maksymalna wielkość nadruku/cięcia laserem "Miękkim": 60x40 cm. Maksymalna wielkość nadruku laserem "Twardym" na metalu: 3,5x5 cm.

Tłoczenie


 

Technika zankowania polega na wykonaniu stempla (matrycy) z mosiądzu a następnie pod wplywem ciepła oraz nascisku umieszczeniu logotypu na powierzchniach skórzanych oraz ekoskórze.

Haft


 

Metoda nanoszenia logo lub napisu na różnego rodzaju tkaniny, przy użyciu maszyny hafciarskiej sterowanej komputerowo. Haft może być wykonywany w wielu kolorach i na dużych powierzchniach, zarówno na gotowych wzorach, naszywkach jak i wykrojach (przed szyciem). Maksimum 15 kolorów, Maksymalna powierzchnia 60 cm2. Minimalna wysokość haftowanych liter to około 6 mm.

Folia Flex Flock


 

Specjalna folia gładka lub mechata. Wycięta ploterem tnącym, pozwala na tworzenie dowolnych naklejek wykorzystywanych najczęściej do znakowania koszulek, bluz czapek. Przy zastosowaniu prasy termotransferowej pozwala na wklejenie jej na różne podłoża.

Commercial Progress
ul. Czarnomorska 13
02-758 Warszawa

pon. - pt.
09:00 - 17:00